12. 10. 2017

Další česká stopa v Juventusu - Nicolas Penner

Jeho otec Miloslav byl řízný obránce, s nímž každý souboj v lize hodně bolel. Syn Nicolas v otcových fotbalových stopách šel, ale zalíbilo se mu víc střílení gólů. Přesvědčili se o tom i mladí Němci, kterým dal ještě za reprezentační výběr do 16 let parádní gól. To ho dovedlo až k angažmá v Juventusu Turín. 

Nicolasi, jak si v novém působišti zvykáš?

Jsem tady teď dva měsíce a cítím se super, všechno je super, kluci, parta, klub i zázemí, takže žádný problém.

Je to nějaká změna oproti očekávání?

Byl jsem tu v lednu na stáži a věděl jsem co mě čeká. Mám tady školu, vše na jednom místě, ve volné chvíli si můžeme i zakopat.

A fotbalová očekávání, zápasy, tréninky?

V Česku jsou náročnější, tady je to víc fotbalové, jeden na jednoho nebo dva na jednoho, řešení situací. O to je to ale intenzivnější a kratší.

Záložník reprezentace do 16 let Nicolas Penner se raduje z gólu v utkání s Německem (17. 11. 2016)

Je něco, co vnímáš jako opravdu výrazný rozdíl?

Zjistil jsem, že jsou tady všichni obrovsky rychlí. Hraje se tu v mnohem vyšším tempu než v Česku i v zápase a tím pádem musím dělat vše rychleji než u nás.

Jak se s tím vyrovnáváš?

Myslím, že je to spíš o zvyku, samozřejmě rychlost musím pilovat v tréninku a dávat si pozor i v zápase, abych pracoval v rychlosti, ale je to hlavně o zvyku.

Určitě to není ale jediná věc, na které musíš pracovat?

Každý měsíc máme testy a kdo je na tom dobře, má s kondičními trenéry jen doplňující cvičení jednou až dvakrát týdně. Je to třeba právě rychlost nebo změny směru. Ti, kteří mají větší nedostatky, musí navíc trénovat s trenéry každý den před nebo po tréninku. Takže nedostatky opravdu pořád pilujeme.

 

A co nějaký zajímavý zážitek?

No hned na začátku mého pobytu tady jsem se šel podívat do města a najednou kolem mě velký humbuk, spousta lidí. Koukal jsem, co se děje a on o kousek dál zrovna procházel Gianluigi Buffon s rodinou. Tak jsem viděl jak lidé reagují na hvězdu.

A co na Nicolasovo dosavadní působení říká Pavel Nedvěd?

Nicolas dobrý, zatím jsme spokojení, ale je tady krátce, musí si zvyknout a naučit se řeč. Snaží se, zapadl do kolektivu a myslím, že ho tady mají rádi. Teď už to záleží jen na něm, musí hodně trénovat, což on dělá, takže je to fajn. Věřím, že to bude pozitivní.

V pátek 13.10. začíná Nicolas s reprezentačním výběrem do 17 let boj v kvalifikaci ME.

Utkání se hrají v Letohradu a Svitavách a sledovat je můžete v živých přenosech na webu fotbal.cz.