20. 6. 2018

Československý pohár U17 pro Slavii

Povedenou sezonu zakončili mladší dorostenci Slavie U17 výhrou v Československém poháru! V něm se sešívaní utkali s vítězem slovenské ligy U17 MŠK Žilina. V kategorii U19 už se hráči ze Žiliny radovali, když porazili SK Sigma Olomouc 2:1.

Slavia měla v prvním poločase proti Žilině více vyložených příležitostí, gólově se ale prosadila až po změně stran. První trefě utkání předcházela standardní situace, ve vápně byl faulován Ladislav Krobot a hlavní rozhodčí nařídil penaltu, kterou sám faulovaný s přehledem proměnil.

Žilina srovnala z rohového kopu, když se dokázal hlavou prosadit Patrik Leitner. Československý pohár tak nakonec dospěl k pokutovým kopům, dramatický závěr zvládli lépe sešívaní a po titulu v české Celostátní lize U17 si připsali mladší dorostenci Slavie skalp vítěze slovenské ligy U17 a získali trofej pro vítěze Československého poháru U17!

SK Slavia Praha U17 – MŠK Žilina U17 2:1 pen (0:0)

Branky: 54. Krobot – 58. Leitner

Slovenský klub MŠK Žilina si spravil chuť v kategorii U19, ve které ve finálovém zápase bojoval proti vrstevníkům z SK Sigma Olomouc.

Hanáci sice v utkání vedli po penaltě Zmrlého, soupeř ale stihl ještě těsně před přestávkou srovnat skóre a hned po změně stran převážil skóre trefou Mysloviče ve svůj prospěch.

"Soupeř byl lepší v úvodu utkání. Šli jsme do vedení, potom za nepříznivého stavu trefili dvakrát břevno a měli dvě stoprocentní šance, ale skórovat už se nám nepodařilo," řekl k utkání trenér SK Sigma Olomouc U 19 Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc U19 - MŠK Žilina U19 1:2 (1:1)

Branky: 28. (pen.) Zmrzlý. – 44. Kopas, 48. Myslovič.