21. 1. 2019

Cena Fair Play fotbalu 2018: Záchrana života i charitativní fotbalový turnaj

Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci s Českým klubem Fair Play představuje nominace na Cenu Fair Play fotbalu za rok 2018.

 

V listopadu roku 2018 médii proběhl příběh o bývalém ligovém rozhodčím Petrovi Vysloužilovi, jenž během utkání olomouckého okresního přeboru zachránil život jednomu z hráčů, který zůstal ležet v bezvědomí a se zapadnutým jazykem po srážce s protihráčem. A právě i Petr Vysloužil působící nyní i předsedou komise rozhodčích v Olomouckém kraji je jedním z nominovaných.

Téměř přesně o půl roku dříve zažily velice dramatickou událost i na Šumavě, kde během květnového tréninku ve sportovním areálu v Klenčí pod Čerchovem zasáhl blesk devítiletého Vojtu Mifka.

I díky včasné a bezprostřední reakci a péči v podání přítomných maminek Miroslavy Frankové a Anny Stodolové se podařilo Vojtu přivést zpět k životu.

 

V nominacích, které najdete pod textem článku v příloze, najdete například také 1. ročník charitativního turnaje žen na podporu Michaely Hlušičkové, jejímž patronem je Komise fotbalu žen FAČR již od roku 2014 a v prosinci 2018 proběhl premiérový ročník turnaje v pražských Štěrboholech a podařilo se vybrat částku třicet tisíc korun.

Cena Fair Play fotbalu 2018 - NOMINACE

 

Dokument

26. 11. 2018

Leták Cena Fair Play 2018

Dokument

21. 1. 2019

Cena Fair Play fotbalu 2018 - Nominace