5. 6. 2017

Akce „Každý může být reprezentant“ opět v Pardubickém kraji

Ve čtvrtek 25. května 2017 se při ideálním fotbalovém počasí sešlo na krásném stadionu a perfektním „pažitu“ AFK Opatovice nad Labem 30 mladých fotbalistů a jedna fotbalistka ročníků U13 a U12 z klubů Pardubického krajského fotbalového svazu.

Důvod  jejich účasti byl jasný. Komise mládeže Pardubického KFS uspořádala další, již čtvrté pokračování projektu s názvem ,,Každý může být reprezentant".

Mladí adepti fotbalu si během odpolední akce  vyzkoušeli reprezentační trénink vedený profesionálními trenéry z klubu FK Pardubice Miroslavem Štichauerem, Miroslavem Jirkou, Ondřejem Tichým a šéftrenérem regionální fotbalové akademie Ladislavem Matrasem, kteří se mládežnickým věkovým  kategoriím věnují při každodenní praxi.

Trénink byl zaměřen zejména na herní činnosti jednotlivce, kde si kluci  mohli vyzkoušet moderní tréninkové metody. Brankáři měli svůj skupinový trénink, který vedl  trenér brankářů FK Pardubice a reprezentace ČR U20 Martin Shejbal. Celé tréninkové jednotky se aktivně  zúčastnila i pětice hostů,  reprezentanti České republiky v mládežnických kategoriích Jan Nikodém, Ladislav Mužík, David Huf, Jiří Letáček a Tomáš Solil z FK Pardubice.

Po krátké pauze přišel vrchol fotbalového odpoledne, a to vzájemné utkání bílých proti červeným. Všichni hráči seřazení v útrobách opatovického stadionu a za zvuku České národní hymny nastoupili ke svému prvnímu  utkání v reprezentačním dresu. Samotné utkání ukázalo, že hráči k utkání přistoupili velmi dobře a za svůj přístup a předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu. Určitě za  zmínku stojí fakt, že se do utkání zapojili i hosté a všichni několikrát ukázali, že jsou skutečně kvalitními fotbalisty.

Po herní části se již zvolnilo tempo a na řadu přišla beseda s našimi hosty, na které nám mladí hráči předali informace, jak se od začátku vyvíjela jejich  kariéra. Po tomto krátkém představení přišly na  řadu otázky mladíků a také autogramiáda mladých reprezentantů. Nutno  říci, že při některých odpovědích se kluci zapotili možná více než na hřišti.

A je tady finále. Slavnostního ukončení se ujal šéftrenér Akademie RFA Pardubice Ladislav Matras a Grassroots trenér mládeže Pardubického KFS Jiří Kovárník. Nejlepším hráčům byly předány věcné ceny a následně byl každému účastníkovi předán pamětní list a popřáno mnoho úspěchů v další fotbalové kariéře. Individuální  ceny si odnesli Jakub Macák z České Třebové, Dominik Wirkner z Chrudimi jako nejlepší hráči svých týmů, nejmladším aktérem pak byl Adam Pešek z Krouny. Vyhlašování se odehrálo za velkého potlesku všech rodičů, prarodičů a přítomných trenérů. Po slavnostním ukončení proběhlo společné fotografování, které trvalo  ještě hodně dlouho po slavnostním ukončení.

Co dodat závěrem?

Opět se ukázalo, že vidět na hřišti šťastné a spokojené děti je největší odměnou organizátorům akce, stejně tak rodičům všech chlapců a jednoho děvčete.

Určitě je potřeba poděkovat panu Jiřímu Vondřejcovi a celému vedení klubu AFK Opatovice nad Labem, které nám poskytlo svůj pěkný  stadion s celým zázemím. Všem trenérům, kteří ukázali svoji kvalitu, pro kluky připravili kvalitní a zároveň pestrý trénink. Pokud s dětmi budou pracovat takto kvalitní  odborníci, můžeme si být jisti, že se nám v našem kraji podaří vychovat další fotbalové reprezentanty. Další dík patří Honzovi Nikodémovi, Láďovi Mužíkovi, Davidu Hufovi, Tomáši Solilovi a Jiřímu Letáčkovi za jejich  přístup a aktivitu během celé akce.   

Děkujeme všem klukům za přístup a chuť do fotbalu, kterou se během akce prezentovali, jejich rodičům, kteří děti sportovně podporovali a vytvořili na akci příjemnou atmosféru. A v neposlední řadě patří také dík členům KM Pardubického KFS, zejména jejímu předsedovi Mgr. Jindřichovi Novotnému a Grassroots trenérovi mládeže Pardubického KFS panu Jiřímu Kovárníkovi, kteří jsou hlavními nositeli myšlenky tohoto projektu.

Každý může být reprezentant 2017