18. 9. 2018

80 profesionálních trenérů FAČR bude pomáhat malým klubům

Fotbalová asociace České republiky reaguje na nepříznivý vývoj především v okresním fotbale, který zasáhl celoevropský trend úbytku týmů i hráčů. V jejich řadách začíná působit 80 Grassroots trenérů mládeže (GTM), kteří budou s pomocí k dispozici především klubům na vesnicích a v malých městech.

 

,,Fotbalová asociace má jasný směr, kterým by se chtěla ubírat. Je třeba vnímat fotbal jako celek, zjednodušeně řečeno, pokud nebude fungovat okresní fotbal, nemůže nám fungovat ani reprezentace. Asociace aktuálně zaměstnává velké množství lidí, blížíme se k číslu 200, kteří mají za úkol dělat fotbal v souvislostech a provázat regionální fotbal s tím profesionálním. Naším soupeřem musí být Belgie, Švýcarsko nebo Rakousko, nesmíme bojovat mezi sebou, ale musíme jít všichni jedním směrem,“ představil strategii Fotbalové asociace technický ředitel Michal Prokeš.

V každém ze 76 okresů a 4x v Praze se tak nově objeví trenér zodpovědný především za mládežnický a neprofesionální fotbal, který bude klubům k dispozici s řešením jejich aktuálních problémů, budou hledat cesty, jak zvýšit a následně udržet členskou základnu klubů, důležitou součástí jejich práce pak bude i vzdělávání a inspirace trenérů, učitelů tělesné výchovy, ale i rodičů. Výrazně tak doplní a podpoří činnost již dlouhá léta fungujících 14 krajských trenérů mládeže FAČR.

,,Okresní trenéři mládeže jsou součástí strategického plánu FAČR, působit jich v ČR bude 80 a doplnili tak všechny projekty a myšlenky, které jsme za poslední roky realizovali. Jejich náplní práce bude komplexní servis pro kluby v jejich okrese tak, abychom společnými silami dokázali být nápomocni v základních patrech fotbalu. Abychom zajistili jednotný přenos myšlenek do klubů, s těmito trenéry jsme opakovaně absolvovali interní školení, a to jak teoretické, tak i praktické, jako bylo například toto ve sportovním centru v Nymburku,“ doplnil Otakar Mestek, vedoucí Grassroots oddělení FAČR.

Kluby se mnohou na tyto krajské a okresní GTM kdykoli obrátit pro radu, inspiraci i pomoc, a to na kontaktech uvedených níže.

Grassroots trenéři mládeže KFS

Grassroots trenéři mládeže OFS

JIHOČESKÝ KFS
Florián Richard florian.richard@seznam.cz OFS Tábor
Houdek Petr phoudas@centrum.cz OFS Písek
Kostka Tomáš costa.tomas@seznam.cz OFS Strakonice
Krtek Michal michalkrtek@seznam.cz OFS Jindřichův Hradec
Mazanec Richard richardmazanec@seznam.cz OFS Český Krumlov
Nový Karel novy.kar@seznam.cz OFS Prachatice
Starý  Jan jan.st.vl@seznam.cz OFS České Budějovice
       
KARLOVARSKÝ KFS
Jankovský Lukáš jankys@email.cz OFS Karlovy Vary
Munka Miloš milosmunka@gmail.com OFS Sokolov
Vosyka Jiří vosykajiri@seznam.cz OFS Cheb
       
KRÁLOVÉHRADECKÝ KFS
Havlík Petr benjamin34@seznam.cz OFS Náchod
Kaplan Kamil kaplank@seznam.cz OFS Rychnov n. K.
Pankrác Martin m.pankrac@seznam.cz OFS Jičín
Pleva Jaroslav pleva@zsskolnivr.cz OFS Trutnov
Rejfek Otakar o.rejfek@seznam.cz OFS Hradec Králové 
       
LIBERECKÝ KFS
Kucr Tomáš mladez.lipa@seznam.cz OFS Česká Lípa
Špiroch Jan j.spiroch@atlas.cz OFS Jablonec nad Nisou
Štol Jiří  jiri_stol@volny.cz  OFS Liberec 
Šulc Jiří sulcjiri@email.cz OFS Semily
       
PARDUBICKÝ KFS
Cincibuch Patrik patrikcincibuch@seznam.cz OFS Pardubice
Komoň Martin M.Komon@seznam.cz OFS Svitavy
Uhlíř Jan uhlir13@seznam.cz OFS Chrudim
Veselý Jaroslav vesely0964@seznam.cz OFS Ústí nad Orlicí
       
PLZEŇSKÝ KFS
Gajdušek David dgajdy@seznam.cz OFS Klatovy
Janda Miroslav miroslavjanda@centrum.cz OFS Plzeň - jih
Kunesch Jan kuneschjan@seznam.cz OFS Plzeň - sever
Sladký Václav sladky.fotbal@gmail.com OFS Domažlice
Spěváček  Matěj  spevacekmatej@gmail.com OFS Rokycany
v jednání     OFS Plzeň - město
v jednání     OFS Tachov
       
PRAŽSKÝ FS
Litera Otmar otmar.litera@gmail.com Pražský FS
Perl David davitperl@seznam.cz Pražský FS
Navara Miroslav navara.miroslav@gmail.com Pražský FS
Krhut Filip fkrhut@gmail.com Pražský FS
       
STŘEDOČESKÝ KFS
Bodnár Miroslav kouc@bodydam.cz OFS Příbram
Mráz  Lukáš  lukasmraz@seznam.cz OFS Praha - západ
Myška Roman romanmyska@seznam.cz OFS Nymburk
Paták Miroslav mirapatak@centrum.cz OFS Kutná Hora
Pikner Jan pikner71@seznam.cz OFS Kolín
Šonský Dominik Dominik.sonsky@seznam.cz OFS Mělník
Voráček Matěj matej.voracek@seznam.cz OFS Benešov
v jednání     OFS Mladá Boleslav
Cibulka Vladislav cibulka@todorent.cz OFS Beroun
v jednání     OFS Rakovník
v jednání     OFS Kladno
Šmíd Michal skvyzlovka-mladez@seznam.cz OFS Praha - východ
       
ÚSTECKÝ KFS
Cankářová Barbora cankarova.b@seznam.cz OFS Litoměřice
Kubiska Zdeněk Kubiska.Zdenek@seznam.cz OFS Louny
Nezbeda Marek ada.mann@seznam.cz OFS Chomutov
Rameš Ladislav L.Rama@seznam.cz OFS Most
Salák  Rostsilav SalakRostislav@seznam.cz OFS Teplice
Seidl Milan milan.seidl@email.cz OFS Ústí nad Labem
Zdražil Miroslav  zdrazil.miroslav@email.cz  OFS Děčín
       
JIHOMORAVSKÝ KFS
Brtníček Daniel daniel.brtnicek@seznam.cz OFS Vyškov
Foltýn Josef josef.foltyn@tiscali.cz OFS Hodonín
Soustružník  Petr soustruznik.gtmofs@post.cz OFS Brno - venkov
Vorlický Jiří jvl16@email.cz OFS Blansko
Zlámal Luděk ludekzlamal@seznam.cz OFS Břeclav
Helebrant Oldřich Spice@seznam.cz OFS Znojmo
Šafránek Ondřej safranekondra@seznam.cz OFS Brno - město
       
MORAVSKOSLEZSKÝ KFS
Dresler Radim fotbal.ofsnj@seznam.cz OFS Nový Jičín
Furik Kamil kamil.furik@email.cz OFS Bruntál
Hanzel Ondřej ondra.hanzel@seznam.cz OFS Karviná
Steffek David steffo7@seznam.cz OFS Opava
v jednání     OFS Frýdek - Místek
v jednání     OFS Ostrava - město
       
OLOMOUCKÝ KFS
Bartoň Lukáš fullic@seznam.cz OFS Olomouc
Kroča Jan Kroca.fotbal@seznam.cz OFS Přerov
Malysa Jan jmalysa@seznam.cz OFS Jeseník
Netopil Radim netopilradim@seznam.cz OFS Šumperk
Vybíhal Matěj vybihal@gmail.com OFS Prostějov
       
KFS VYSOČINA
Moravec Martin Mmory@email.cz OFS Pelhřimov
Pacholík Michal michalpacholik@seznam.cz OFS Třebíč
Savi Vlastimil savi.vlastimil@gmail.com OFS Jihlava
Tůma Tomáš tuma7@seznam.cz OFS Havlíčkův Brod
Veselý Zdeněk zdenal.vesely@seznam.cz OFS Žďár nad Sázavou
       
ZLÍNSKÝ KFS
Budín Radovan budinradovan@seznam.cz OFS Kroměříž
Machala Ondřej o.machala@seznam.cz OFS Uherské Hradiště
Zapletal Petr zapletalpetr94@gmail.com OFS Zlín
v jednání     OFS Vsetín

Grassroots trenéři mládeže OFS 2018