9. 1. 2015

13. Galavečer Grassroots fotbalu – v neděli na Žofíně

13. Galavečer Grassroots fotbalu – v neděli na Žofíně

Galavečer rok od roku nabývá na významu i na lesku, opět se ho zúčastní významné osobnosti českého fotbalového prostředí v čele s předsedou FAČR Miroslavem Peltou. Mezi předávajícími budou například pětinásobný Fotbalista roku a bývalý vynikající brankář Ivo Viktor, technický ředitel FAČR Dušan Fitzel, asistent reprezentačního trenéra Karel Krejčí či dlouholetý hráč a trenér Josef Pešice, který působil v ligových klubech, byl trenérem mládežnických reprezentací a úspěšně okusil i post trenéra reprezentačního áčka. Mezi předávajícími bude i bývalý hvězdný nizozemský reprezentant a hráč Barcelony, Arsenalu či Ajaxu Marc Overmars.

V rámci programu, kterým bude provázet moderátor České televize Jakub Železný, jenž se mimochodem stejného úkolu velmi úspěšně zhostil i před rokem, vystoupí zpěvačka Marta Jandová. Pochopitelně bude místo i na připomenutí nejvýznamnější fotbalové události, jakou může naše asociace pořádat, tedy Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které proběhne v Praze, V Olomouci a v Uherském Hradišti ve druhé polovině června. Večera se zúčastní předseda organizačního výboru šampionátu Petr Fousek i trenér české reprezentace do jednadvaceti let Jakub Dovalil. Přítomní si budou moci prohlédnout originální trofej pro mistra Evropy, kterou také jednou – v roce 2002 – vybojovali čeští reprezentanti.

Průběh Galavečera je možno sledovat v přímém přenosu na www.tv-com.cz , záznam pak odvysílá Česká televize na stanici ČT Sport v pátek 16. ledna od 20:35 hodin.

Více o předchozích ročnících Galavečera Grassroots fotbalu najdete na stránkáchhttp://nv.fotbal.cz/grassroots/galavecer/index.php